yazz! *・゚✧ has logged 38 entries for films during January 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★
Edit this entry  
30
Se7en

Se7en

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Adventures of Sharkboy and Lavagirl

The Adventures of Sharkboy and Lavagirl

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: Fifteen Million Merits

Black Mirror: Fifteen Million Merits

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Little Women

Little Women

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
I Know Jake Gyllenhaal Is Going to Fuck My Girlfriend

I Know Jake Gyllenhaal Is Going to Fuck My Girlfriend

2016
×
★★★½
Edit this entry  
20
Elle Fanning's Fan Fantasy

Elle Fanning's Fan Fantasy

2017
×
Edit this entry  
20
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Safety Not Guaranteed

Safety Not Guaranteed

2012
×
★★½
Edit this entry  
15
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
What If

What If

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Pretty One

The Pretty One

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Happythankyoumoreplease

Happythankyoumoreplease

2010
×
★★★
Edit this entry  
13
Choose You

Choose You

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★½
Edit this entry  
10
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Hotel Chevalier

Hotel Chevalier

2007
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Black Mirror: Arkangel

Black Mirror: Arkangel

2017
×
★★★
Edit this entry  
08
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Black Mirror: The Entire History of You

Black Mirror: The Entire History of You

2011
×
★★★
Edit this entry  
08
Black Mirror: The Waldo Moment

Black Mirror: The Waldo Moment

2013
×
★★½
Edit this entry  
08
Black Mirror: White Bear

Black Mirror: White Bear

2013
×
★★★½
Edit this entry  
08
Black Mirror: Metalhead

Black Mirror: Metalhead

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Black Mirror: Hated in the Nation

Black Mirror: Hated in the Nation

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Black Mirror: Be Right Back

Black Mirror: Be Right Back

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★
Edit this entry  
05
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry