Sort by
  • The Continental: From the World of John Wick

    ★★★½

  • The Creator

    ★★★

  • Society of the Snow

    ★★★★

  • American Fiction

    ★★★★

  • Maestro

    ★★★

  • NYAD

    ★★½

  • El Conde

    ★★★★

  • The Holdovers

    ★★★★★

  • Gran Turismo

    ★★★

  • Aporia

    ★★½

  • The Channel

    ★½

  • Oppenheimer

    ★★★★★

  • Barbie

    ★★★½

  • Restore Point

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★★

  • No Hard Feelings

    ★½

  • Extraction 2

    ★★★½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Asteroid City

    ★★★★★

  • Jeanne du Barry

    ★★½

  • Fast X

    ★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★

  • Beau Is Afraid

    ★★★★★

  • Air

    ★★★½

  • Flamin' Hot

    ★★★

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★★

  • Luther: The Fallen Sun

    ★½

  • Cocaine Bear

    ★½

  • The Teachers’ Lounge

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★★★

  • Knock at the Cabin

    ★★★★

  • Past Lives

    ★★★★

  • Babylon

    ★★★★★

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★★★★½

  • Talk to Me

    ★★★½

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★★

  • Werewolf by Night

    ★★½

  • Amsterdam

    ★★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★★

  • Subtraction

    ★★½

  • Causeway

    ★★★★½

  • Glass Onion

    ★★★★½

  • The Fabelmans

    ★★★★★

  • The Menu

    ★★½

  • Blonde

    ★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★★

  • The Whale

    ★★★★★

  • Empire of Light

    ★★★★

  • Argentina, 1985

    ★★★★

  • Pearl

    ★★★★½

  • Women Talking

    ★★½

  • Bones and All

    ★★½

  • BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

    ★★★★★

  • TÁR

    ★★★★★

  • World War III

    ★★★★★

  • Bullet Train

    ★★★★

  • Nope

    ★★★★★

  • The Gray Man

    ★★★½

  • Where the Crawdads Sing

    ★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★½

  • The Sea Beast

    ★★★½

  • Lightyear

    ★★★½

  • Ms. Marvel

    ★★½

  • Close

    ★★★★★

  • Leila's Brothers

    ★★★★½

  • Elvis

    ★★★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★★★

  • Decision to Leave

    ★★★½

  • Holy Spider

    ★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★★★

  • Aftersun

    ★★★★