Letterboxd — Your life in film

Forgotten password?

×
yasmin celestino

yasmin celestino

  • Activity
  • Activity
  • Films
  • Diary
  • Reviews
  • Watchlist
  • Lists
  • Likes
  • Tags
  • Network
  • Gift Pro
  • RSS feed for yasmin
  • Watched
  • Diary
  • Reviews
  • Remove filters
  • Custom posters
  • Account Filters
    • Show watched films
    • Hide watched films
    • Show liked films
    • Hide liked films
    • Show rated films
    • Hide rated films
    • Show logged films
    • Hide logged films
    • Show rewatched films
    • Hide rewatched films
    • Show reviewed films
    • Hide reviewed films
    • Show films in watchlist
    • Hide films in watchlist
    • Show films you own
    • Hide films you own
    • Show films you’ve customized
    • Hide films you’ve customized
  • Content Filters
    • Show short films
    • Hide short films
    • Show TV shows
    • Hide TV shows
    • Hide documentaries
    • Hide unreleased titles
    • Show obscure films
    • Hide obscure films
    • Show films with backdrop
    • Hide films with backdrop
    • Show Nanocrowd films
    • Hide Nanocrowd films
Sort by
  • When Reviewed
    • Newest First
    • Earliest First
  • Review Activity
  • Review Count
  • Film Name
  • Film Popularity
  • Release Date
    • Newest First
    • Earliest First
  • Average Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Your Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • yasmin’s Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Your Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Film Length
    • Shortest First
    • Longest First
  • Any year
  • 2023
  • 2022
  • 2021
  • 2020
  • 2019
  • Any rating
  • No rating
  • Rating (or range)
    Drag to define range
  • Idle Hands

    Idle Hands 1999

    ★★★★★ Watched 02 Mar 2023

    Como é maravilhoso encontrar um trash de qualidade sem querer

  • Texas Chainsaw Massacre

    Texas Chainsaw Massacre 2022

    ½ Watched 23 Aug 2022

    foi como ver uma parodia

  • Bride of Chucky

    Bride of Chucky 1998

    ★★★★★ Watched 30 Dec 2021

    finalmente deixou o plot chato do andy de lado nao aguentava maiss

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings 2021

    ½ Watched 14 Nov 2021

    One ⭐ for my wife Xu Xialing

  • Halloween Kills

    Halloween Kills 2021

    ★★★★★ Watched 07 Nov 2021

    o gostoso idoso do Michael Myers

  • A Quiet Place Part II

    A Quiet Place Part II 2020

    ★★★★★ Watched 06 Nov 2021

    im such a whore for parallels

  • Black Christmas

    Black Christmas 1974

    ★★★★★ Watched 08 Oct 2021

    billy fecha a boca e respira pelo nariz pelo amor de deus

  • The Hunchback of Notre Dame

    The Hunchback of Notre Dame 1996

    Watched 16 Sep 2021

    Romance facilmente resolvido por um trisal

  • Rise of the Guardians

    Rise of the Guardians 2012

    ★★★★★ Watched 18 Jan 2021

    ohhh daddy noel...

  • Fear, Inc.

    Fear, Inc. 2016

    ★★★★★ Watched 17 Jan 2021

    you guys are really good actors!!!

  • Freddy vs. Jason

    Freddy vs. Jason 2003

    ★★★★★ Watched 16 Jan 2021

    KIA, ELE TEM ASMA!!

  • The Call

    The Call 2020

    ★★★★★ Watched 20 Dec 2020

    This review may contain spoilers. I can handle the truth.

    com esse final eu espero REALMENTE que estejam planejando uma continuação

Newer
Older
  • 1
  • 2
  • 3
  • …
  • 9
  • About
  • News
  • Pro
  • Apps
  • Podcast
  • Year in Review
  • Gift Guide
  • Help
  • Terms
  • API
  • Contact
Twitter
Facebook
Instagram
TikTok
YouTube

© Letterboxd Limited. Made by fans in Aotearoa New Zealand. Film data from TMDb. Mobile site.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google privacy policy and terms of service apply.

Upgrade to remove ads

Letterboxd is an independent service created by a small team, and we rely mostly on the support of our members to maintain our site and apps. Please consider upgrading to a Pro account—for less than a couple bucks a month, you’ll get cool additional features like all-time and annual stats pages (example), the ability to select (and filter by) your favorite streaming services, and no ads!

Learn more about Pro
Select your preferred poster

Posters are sourced from TMDb and Posteritati, and appear for you and visitors to your profile and content, depending on settings. Learn more.