yasmin has logged 209 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
The Call

The Call

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Just Another Christmas

Just Another Christmas

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Mulan

Mulan

2020
×
Edit this entry  
04
Gretel & Hansel

Gretel & Hansel

2020
×
Edit this entry  
26
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dorothy Mills

Dorothy Mills

2008
×
Edit this entry  
21
Scanners

Scanners

1981
×
Edit this entry  
21
Host

Host

2020
×
Edit this entry  
20
Burlesque

Burlesque

2010
×
Edit this entry  
18
Stir of Echoes

Stir of Echoes

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Wrong Turn

Wrong Turn

2003
×
Edit this entry  
17
Bad Hair

Bad Hair

2020
×
Edit this entry  
14
Nocturne

Nocturne

2020
×
Edit this entry  
20
Persepolis

Persepolis

2007
×
Edit this entry  
19
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Paprika

Paprika

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
21
The Last Case

The Last Case

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Salò, or the 120 Days of Sodom

Salò, or the 120 Days of Sodom

1975
×
Edit this entry  
16
Why Don't You Play in Hell?

Why Don't You Play in Hell?

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
15
They Live

They Live

1988
×
Edit this entry  
14
Brother Bear

Brother Bear

2003
×
Edit this entry  
13
The Village

The Village

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Halloween: The Curse of Michael Myers

Halloween: The Curse of Michael Myers

1995
×
Edit this entry  
10
Pokémon: The First Movie - Mewtwo Strikes Back

Pokémon: The First Movie - Mewtwo Strikes Back

1998
×
Edit this entry  
09
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
Edit this entry  
09
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
07
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
Edit this entry  
07
1917

1917

2019
×
Edit this entry  
02
The Emoji Movie

The Emoji Movie

2017
×
Edit this entry  
01
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
31
The Grudge

The Grudge

2004
×
Read the review Edit this entry  
31
Skins

Skins

2017
×
Edit this entry  
30
I Still See You

I Still See You

2018
×
Edit this entry  
29
A Tale of the Nothing: Circus

A Tale of the Nothing: Circus

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Meg

The Meg

2018
×
Edit this entry  
28
Unknown Origins

Unknown Origins

2020
×
Edit this entry  
25
Star Trek Into Darkness

Star Trek Into Darkness

2013
×
Read the review Edit this entry  
25
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
Edit this entry  
24
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
Read the review Edit this entry  
24
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
Edit this entry  
23
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
Edit this entry  
22
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
21
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Hell House LLC

Hell House LLC

2015
×
Edit this entry  
16
The Last Exorcism

The Last Exorcism

2010
×
Edit this entry  
13
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
Edit this entry  
13
Cure

Cure

1997
×
★★★★
Edit this entry  
11
Only Yesterday

Only Yesterday

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★
Edit this entry  
09
Braindead

Braindead

1992
×
★★★★
Edit this entry