Sort by
  • The Last Kingdom: Seven Kings Must Die

    ★★★½

  • Hunger

    ★★½

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★½

  • The Elephant Whisperers

    ★★★★

  • Viking Wolf

    ★★½

  • God's Crooked Lines

    ★★★★

  • Lou

    ★★★

  • Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

    ★★★★½

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★

  • The Good Nurse

    ★★★½

  • The Woman King

    ★★★★

  • The Swimmers

    ★★★★

  • War Sailor

    ★★★★½

  • Lift

    ★★★★

  • All That Remains to be Seen

    ★★★½

  • Too Old for Fairy Tales

    ★½

  • Stranger at the Gate

    ★★★

  • Haulout

    ★★★★½

  • Maika: The Girl From Another Galaxy

    ★★★

  • The Martha Mitchell Effect

    ★★½

  • Hellbound

    ★★★

  • Children of the Mist

    ★★★½

  • Operation Mincemeat

    ★★½

  • Army of Thieves

    ★★

  • The Billion Dollar Code

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Scenes from the Glittering World

    ★★★★

  • Gabi, Between Ages 8 and 13

    ★★★½

  • The Vault

    ★★★

  • The Mauritanian

    ★★★★

  • Outside the Wire

    ★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • The Old Guard

    ★★★

  • Code 8

    ★★

  • Fractured

    ★★★

  • In the Shadow of the Moon

    ★★★½

  • The Platform

    ★★★★

  • Disappearance at Clifton Hill

    ★★★½

  • Mosul

    ★★★½

  • The King

    ★★★★

  • The Red Sea Diving Resort

    ★★½

  • Above Suspicion

    ★½

  • Triple Frontier

    ★★½

  • The Wolf's Call

    ★★★½

  • The Haunting of Hill House

    ★★★½

  • Bodyguard

    ★★★★½

  • Seven Seconds

    ★★★★

  • Leave No Trace

    ★★★★

  • Den of Thieves

    ★½

  • 12 Strong

    ★★★½

  • The Siege of Jadotville

    ★★★★½

  • Paint Drying

  • Beasts of No Nation

    ★★★★½

  • Circle

    ★★½

  • A Walk Among the Tombstones

    ★★★

  • Captain Phillips

    ★★★★

  • Prisoners

    ★★★★½

  • The Taking of Pelham 1 2 3

    ★★½

  • Inside Man

    ★★½

  • Red Dragon

    ★★★

  • Road to Perdition

    ★★★★

  • The Green Mile

    ★★★★½