Sort by

yara has logged 211 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Star Wars: The Clone Wars

Star Wars: The Clone Wars

2008
×
★★★½
Edit this entry  
26
We Can Be Heroes

We Can Be Heroes

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Just Another Christmas

Just Another Christmas

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★
Edit this entry  
24
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
18
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Burlesque

Burlesque

2010
×
★★★★
Edit this entry  
10
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★
Edit this entry  
08
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Rope

Rope

1948
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★
Edit this entry  
06
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Lego Star Wars Holiday Special

The Lego Star Wars Holiday Special

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Edit this entry  
04
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Saludos Amigos

Saludos Amigos

1942
×
★★
Edit this entry  
02
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★★
Edit this entry  
30
La luna

La luna

2011
×
★★★½
Edit this entry  
30
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★★
Edit this entry  
29
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Flowers and Trees

Flowers and Trees

1932
×
★★
Edit this entry  
21
The Blue Umbrella

The Blue Umbrella

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★
Edit this entry  
17
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★
Edit this entry  
11
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★
Edit this entry  
10
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★★
Edit this entry  
08
Tragedy Girls

Tragedy Girls

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry