Sort by
  • Indiana Jones and the Dial of Destiny

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★½

  • Psycho

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Uncharted

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Dune

  • Free Guy

    ★★★

  • A Hero

    ★★★★½

  • Friends: The Reunion

    ★★★½

  • COVID-25

  • Newton's Cradle

  • Counter Attack

  • Nasl El Aghrab

  • Man's Shadow

  • Meluk El Gadaana

  • CODA

    ★★★★

  • Bye Bye Morons

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Saheb El Maqam

    ★★★

  • The End

  • The Ruffian

  • The Prince

  • Spenser Confidential

    ★★½

  • Impractical Jokers: The Movie

  • The Father

    ★★★★★

  • Minari

    ★★★½

  • Every Week Has a Friday

  • 1917

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • One Piece: Stampede

    ★★★½

  • The Blue Elephant 2

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 – Parabellum

    ★★★½

  • Son of the Poor

  • Qabeel

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Gunshot

  • Venom

    ★★★

  • Green Book

    ★★★★½

  • One Piece: Episode of Skypiea

  • Son of Adam

    ★★½

  • Mission: Impossible – Fallout

    ★★★★★

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Karmouz War

    ★★★

  • Eagle of Upper Egypt

  • Ayoub

  • Capernaum

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★

  • Wonder

    ★★