Sort by

Jeff B has logged 131 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★
Edit this entry  
30
Zack and Miri Make a Porno

Zack and Miri Make a Porno

2008
×
★★½
Edit this entry  
20
Youth

Youth

2015
×
★★★½
Edit this entry  
18
Girlhood

Girlhood

2014
×
★★★½
Edit this entry  
17
Claire's Camera

Claire's Camera

2017
×
★★★
Edit this entry  
13
Time to Die

Time to Die

1966
×
★★★
Edit this entry  
11
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★
Edit this entry  
09
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Brittany Runs a Marathon

Brittany Runs a Marathon

2019
×
★★½
Edit this entry  
08
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Diego Maradona

Diego Maradona

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
21
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1996
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
19
Rosa la Rose, Public Girl

Rosa la Rose, Public Girl

1986
×
Edit this entry  
16
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★½
Edit this entry  
16
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Wish I Was Here

Wish I Was Here

2014
×
★★
Edit this entry  
13
A Matter of Life and Death

A Matter of Life and Death

1946
×
★★★½
Edit this entry  
31
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Jiro Dreams of Sushi

Jiro Dreams of Sushi

2011
×
★★★
Edit this entry  
29
WR: Mysteries of the Organism

WR: Mysteries of the Organism

1971
×
★★★
Edit this entry  
25
Manta Ray

Manta Ray

2018
×
★★★½
Edit this entry  
21
Someone Great

Someone Great

2019
×
★★
Edit this entry  
19
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
16
The Other Side of Hope

The Other Side of Hope

2017
×
★★★½
Edit this entry  
15
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Café Paraíso

Café Paraíso

2008
×
Edit this entry  
08
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
★★★½
Edit this entry  
15
Cruise

Cruise

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
When We First Met

When We First Met

2018
×
★★½
Edit this entry  
10
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★½
Edit this entry  
10
Lila Says

Lila Says

2004
×
★★½
Edit this entry  
09
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
05
Berberian Sound Studio

Berberian Sound Studio

2012
×
★★
Edit this entry  
03
A Single Girl

A Single Girl

1995
×
★★★
Edit this entry  
01
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★½
Read other review Edit this entry  
29
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
Smithereens

Smithereens

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★
Edit this entry  
10
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Edit this entry  
09
When Jeff Tried to Save the World

When Jeff Tried to Save the World

2018
×
★★★
Edit this entry  
08
Kisses

Kisses

2008
×
★★★
Edit this entry  
05
Je T'Aime, Je T'Aime

Je T'Aime, Je T'Aime

1968
×
★★★½
Edit this entry