yaliroif has logged 136 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Badlands

Badlands

1973
×
Edit this entry  
30
Neo Tokyo

Neo Tokyo

1987
×
Read the review Edit this entry  
30
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Poughkeepsie Tapes

The Poughkeepsie Tapes

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Umbilical World

Umbilical World

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Exchange

The Exchange

2011
×
Read the review Edit this entry  
25
The Greasy Strangler

The Greasy Strangler

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Unforgivable

Unforgivable

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Bunker

The Bunker

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Brood

The Brood

1979
×
Read the review Edit this entry  
18
Wasp

Wasp

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Boogie

Boogie

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spun

Spun

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Hot and Tasty

Hot and Tasty

2019
×
Edit this entry  
14
Metropia

Metropia

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Cold Fish

Cold Fish

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Fucking Bunnies

Fucking Bunnies

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
His House

His House

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The King of Pigs

The King of Pigs

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★
Edit this entry  
07
See You in the Obituary

See You in the Obituary

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
Read the review Edit this entry  
05
The Crazy Life

The Crazy Life

2008
×
★★★★
Edit this entry  
04
Skins

Skins

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Sleep

Sleep

2020
×
Read the review Edit this entry  
03
It's Such a Beautiful Day

It's Such a Beautiful Day

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Dreams

Dreams

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Time

Time

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hair Love

Hair Love

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Neighbors' Window

The Neighbors' Window

2019
×
Read the review Edit this entry  
27
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
Edit this entry  
22
The Incredible Burt Wonderstone

The Incredible Burt Wonderstone

2013
×
½
Edit this entry  
21
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ága

Ága

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Salò, or the 120 Days of Sodom

Salò, or the 120 Days of Sodom

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Trumpet in the Wadi

A Trumpet in the Wadi

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Love Liza

Love Liza

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Water Lilies

Water Lilies

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Benny's Video

Benny's Video

1992
×
Read the review Edit this entry  
13
Eva

Eva

2005
×
Read the review Edit this entry  
12
Girlhood

Girlhood

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Would You Rather

Would You Rather

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★
Edit this entry  
08
Ju-on: The Grudge

Ju-on: The Grudge

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry