Sort by
  • Beau Is Afraid

  • The Pale Blue Eye

    ★★★

  • Babylon

    ★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • The Boy, the Mole, the Fox and the Horse

  • Mirror

  • Litany of The First Encounter

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★½

  • Werewolf by Night

    ★★★½

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★

  • The Menu

    ★★★½

  • The Fabelmans

    ★★½

  • Blonde

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Argentina, 1985

    ★★★★

  • Women Talking

    ★★★

  • Bones and All

    ★½

  • Lady Chatterley's Lover

  • BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

    ★★★★★

  • Yggdrasil

  • After Ever Happy

    ½

  • The Beasts

    ★★★★½

  • Godland

    ★★★★

  • Joyland

  • Decision to Leave

    ★★★★

  • Holy Spider

    ★★★

  • Aftersun

    ½

  • Cairo Conspiracy

  • EO

    ★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Memory

    ★½

  • The Northman

    ★★★★½

  • Deep Water

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • The Quiet Girl

    ★★★★

  • Navalny

    ★★★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Boiling Point

    ★★★★½

  • The Place

  • Paper Lives

    ★★★★

  • Extra Footage

  • Little Fish

    ★★★★★

  • The World to Come

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • The Stunt Double

  • Attack on Titan: Chronicle

  • All the Bright Places

    ★★½

  • Nightshift

  • Little Women

    ★★★★½

  • Rupture Divine

    ½

  • Frozen II

    ★★★

  • Saint Maud

    ★★★★½

  • Joker

  • Hair Love

  • Parasite

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

  • I Lost My Body

    ★★★½

  • Pink Wall

    ★★

  • Sometimes, I Think About Dying

  • I Want to Eat Your Pancreas

    ★★★½

  • Cold War

    ★★★★

  • 303

    ★★★★★

  • Fifty Shades Freed

    ½

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Geostorm

    ★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★

  • The Dig