Sort by

y2 has logged 137 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Sister Act 2: Back in the Habit

Sister Act 2: Back in the Habit

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Sister Act

Sister Act

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
The Sparks Brothers

The Sparks Brothers

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Meet the Fockers

Meet the Fockers

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Beanie Mania

Beanie Mania

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Luca

Luca

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Belle

Belle

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
As Good as It Gets

As Good as It Gets

1997
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Boys in the Band

The Boys in the Band

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Miss Granny

Miss Granny

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
14 Peaks: Nothing Is Impossible

14 Peaks: Nothing Is Impossible

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Red Notice

Red Notice

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Passing

Passing

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Extinct

Extinct

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
Earwig and the Witch

Earwig and the Witch

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Two Distant Strangers

Two Distant Strangers

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sitara: Let Girls Dream

Sitara: Let Girls Dream

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Moxie

Moxie

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
What Would Sophia Loren Do?

What Would Sophia Loren Do?

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Spelling the Dream

Spelling the Dream

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
2046

2046

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Good on Paper

Good on Paper

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
22
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Four Weddings and a Funeral

Four Weddings and a Funeral

1994
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Attack of the Hollywood Clichés!

Attack of the Hollywood Clichés!

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Alpinist

The Alpinist

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Dig

The Dig

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
Boys State

Boys State

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Breadwinner

The Breadwinner

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Rebecca

Rebecca

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Jimmy O. Yang: Good Deal

Jimmy O. Yang: Good Deal

2020
×
Edit this entry  
05
Russell Peters: Deported

Russell Peters: Deported

2020
×
Edit this entry