Sort by

Taryn :) has logged 43 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 1

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Clue

Clue

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Grease

Grease

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Second Act

Second Act

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Whip It

Whip It

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Just Go with It

Just Go with It

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
127 Hours

127 Hours

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Taken

Taken

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Amazing Grace

Amazing Grace

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Fargo

Fargo

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Mother's Day

Mother's Day

2016
×
Read the review Edit this entry  
08
Game Night

Game Night

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Rafiki

Rafiki

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Kacey Musgraves Christmas Show

The Kacey Musgraves Christmas Show

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
D.E.B.S.

D.E.B.S.

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Till Death

Till Death

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Ice Road

The Ice Road

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
The Founder

The Founder

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry