Sort by

Michelle has logged 48 entries for films during June 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Hatchet III

Hatchet III

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hatchet II

Hatchet II

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hatchet

Hatchet

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Switchblade Sisters

Switchblade Sisters

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
X

X

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Girlfriend from Hell

Girlfriend from Hell

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Jackass: The Movie

Jackass: The Movie

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Scream, Queen! My Nightmare on Elm Street

Scream, Queen! My Nightmare on Elm Street

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Deathdream

Deathdream

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Meaning of Life

The Meaning of Life

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Life of Brian

Life of Brian

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Fancy Piece of Homicide

A Fancy Piece of Homicide

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Abominable Dr. Phibes

The Abominable Dr. Phibes

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Milkman

Milkman

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Cloak & Dagger

Cloak & Dagger

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Angel

Angel

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Mausoleum

Mausoleum

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Adventures of the Wilderness Family

The Adventures of the Wilderness Family

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Suckling

The Suckling

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Stanley

Stanley

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Under Siege

Under Siege

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Pelican Brief

The Pelican Brief

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Document of the Dead

Document of the Dead

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Bloodsucking Pharaohs in Pittsburgh

Bloodsucking Pharaohs in Pittsburgh

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Knightriders

Knightriders

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Day of the Dead

Day of the Dead

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Austin Powers in Goldmember

Austin Powers in Goldmember

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Vamp

Vamp

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Eddie Murphy: Delirious

Eddie Murphy: Delirious

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry