Sort by

Michelle has logged 57 entries for films during December 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Goonies

The Goonies

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Resurrection

Resurrection

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Flesh for Frankenstein

Flesh for Frankenstein

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Flesh for Frankenstein

Flesh for Frankenstein

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Fan

The Fan

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Two Thousand Maniacs!

Two Thousand Maniacs!

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Scum of the Earth!

Scum of the Earth!

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Re-Enter the New York Ninja

Re-Enter the New York Ninja

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
New York Ninja

New York Ninja

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Blood Feast

Blood Feast

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Princess Switch 3: Romancing the Star

The Princess Switch 3: Romancing the Star

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Princess Switch: Switched Again

The Princess Switch: Switched Again

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Val

Val

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Haunters: The Art of the Scare

Haunters: The Art of the Scare

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Arsenic and Old Lace

Arsenic and Old Lace

1944
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Pledge Night

Pledge Night

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
From Dusk Till Dawn

From Dusk Till Dawn

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ticks

Ticks

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Elegy

Elegy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Game Over

Game Over

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ice Cream Man

Ice Cream Man

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Night of the Comet

Night of the Comet

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Valley Girl

Valley Girl

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Summit

The Summit

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Vertical Limit

Vertical Limit

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Silent Night, Deadly Night Part 2

Silent Night, Deadly Night Part 2

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Elephant

Elephant

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Predator

Predator

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry