Sort by

Xplodera has logged 32 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
American Animals

American Animals

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Meet the Robinsons

Meet the Robinsons

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hostel: Part III

Hostel: Part III

2011
×
Read the review Edit this entry  
27
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Q

Q

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Silence

Silence

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Beaver Valley

Beaver Valley

1950
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Stowaway

Stowaway

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Down Terrace

Down Terrace

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Terminator 3: Rise of the Machines

Terminator 3: Rise of the Machines

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Nude Vampire

The Nude Vampire

1970
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
All Monsters Attack

All Monsters Attack

1969
×
Read the review Edit this entry  
13
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The House with Laughing Windows

The House with Laughing Windows

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Traffic

Traffic

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
In the Fade

In the Fade

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Chicken Little

Chicken Little

2005
×
Read the review Edit this entry  
08
Black Mirror: Black Museum

Black Mirror: Black Museum

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Grand Piano

Grand Piano

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Delta Force

The Delta Force

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Oleg

Oleg

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Sacro GRA

Sacro GRA

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Great Muppet Caper

The Great Muppet Caper

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Black Mirror: Metalhead

Black Mirror: Metalhead

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry