Sort by

Xplodera has logged 370 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Munich

Munich

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Happy New Year, Colin Burstead

Happy New Year, Colin Burstead

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Catwoman

Catwoman

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Jeanne Dielman, 23, quai du Commerce, 1080 Bruxelles

Jeanne Dielman, 23, quai du Commerce, 1080 Bruxelles

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Yogi's First Christmas

Yogi's First Christmas

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Snoopy Presents: For Auld Lang Syne

Snoopy Presents: For Auld Lang Syne

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
Black Mirror: White Christmas

Black Mirror: White Christmas

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Father

The Father

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Four Christmases

Four Christmases

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ogifta par ...en film som skiljer sig

Ogifta par ...en film som skiljer sig

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
TransSiberian

TransSiberian

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Five Star Christmas

Five Star Christmas

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Daughter of Darkness

Daughter of Darkness

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Coffy

Coffy

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Dog Hotel

The Dog Hotel

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The American Friend

The American Friend

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Sudden Impact

Sudden Impact

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ain't Them Bodies Saints

Ain't Them Bodies Saints

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Godzilla vs. King Ghidorah

Godzilla vs. King Ghidorah

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Trancers

Trancers

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Jigoku

Jigoku

1960
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Get to Know Your Rabbit

Get to Know Your Rabbit

1972
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Robot Jox

Robot Jox

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
National Lampoon's Loaded Weapon 1

National Lampoon's Loaded Weapon 1

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Perfect Patient

The Perfect Patient

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Godzilla vs. Biollante

Godzilla vs. Biollante

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Sisters

Sisters

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Enforcer

The Enforcer

1976
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Away from Her

Away from Her

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Another Day of Life

Another Day of Life

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Good German

The Good German

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry