Sort by

Xplodera has logged 30 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Circle

Circle

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
American Factory

American Factory

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Spider

Spider

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Wolverine

The Wolverine

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hook

Hook

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Temple

Temple

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Apostle

Apostle

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Last Temptation of Christ

The Last Temptation of Christ

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Saw VI

Saw VI

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Thrill of It All

The Thrill of It All

1963
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Anna Karenina

Anna Karenina

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Justice League vs. the Fatal Five

Justice League vs. the Fatal Five

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hostiles

Hostiles

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Black Mass

Black Mass

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Out of the Furnace

Out of the Furnace

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Crazy Heart

Crazy Heart

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ernest & Celestine

Ernest & Celestine

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Hunchback of Notre Dame

The Hunchback of Notre Dame

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Alex Fernández: The Best Comedian in the World

Alex Fernández: The Best Comedian in the World

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Deepwater Horizon

Deepwater Horizon

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

1947
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
1917

1917

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Drunken Master

Drunken Master

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry