Sort by

Xplodera has logged 392 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Limey

The Limey

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Fanny and Alexander

Fanny and Alexander

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Black Mirror: Men Against Fire

Black Mirror: Men Against Fire

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Yogi's First Christmas

Yogi's First Christmas

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Very Murray Christmas

A Very Murray Christmas

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Santa Clause 3: The Escape Clause

The Santa Clause 3: The Escape Clause

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Santa's Workshop

Santa's Workshop

1932
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Bugs Bunny's Christmas Carol

Bugs Bunny's Christmas Carol

1979
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Noelle

Noelle

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Donald's Snow Fight

Donald's Snow Fight

1942
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Goof Troop Christmas

Goof Troop Christmas

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
A Muppets Christmas: Letters to Santa

A Muppets Christmas: Letters to Santa

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
A Muppet Family Christmas

A Muppet Family Christmas

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Carry On Spying

Carry On Spying

1964
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
A Christmas Carol

A Christmas Carol

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Mirror

Mirror

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Pee-wee's Playhouse Christmas Special

Pee-wee's Playhouse Christmas Special

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Garfield Christmas Special

A Garfield Christmas Special

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
It's a Wonderful Tiny Toons Christmas Special

It's a Wonderful Tiny Toons Christmas Special

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Brother Bear

Brother Bear

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Ali

Ali

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Once Upon a Snowman

Once Upon a Snowman

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Meet Me in St. Louis

Meet Me in St. Louis

1944
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Frosty the Snowman

Frosty the Snowman

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Boxtrolls

The Boxtrolls

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Oddbods: The Festive Menace

Oddbods: The Festive Menace

2018
×
Read the review Edit this entry  
06
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Scooby-Doo! Haunted Holidays

Scooby-Doo! Haunted Holidays

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
LEGO Frozen Northern Lights

LEGO Frozen Northern Lights

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Snowman

The Snowman

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Nativity Story

The Nativity Story

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Super Monsters Save Christmas

Super Monsters Save Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Hugo

Hugo

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry