Xplodera has logged 36 entries for films during September 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
You're Next

You're Next

2011
×
★★★
Edit this entry  
28
Evil Ed

Evil Ed

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Deep

The Deep

2010
×
★★★½
Edit this entry  
26
Vampyr

Vampyr

1932
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Never Say Never Again

Never Say Never Again

1983
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
24
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Simple-Minded Murderer

The Simple-Minded Murderer

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Attack of the Puppet People

Attack of the Puppet People

1958
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Last House on the Left

The Last House on the Left

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Rock of Ages

Rock of Ages

2012
×
★★½
Edit this entry  
20
Goldfinger

Goldfinger

1964
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Shame

Shame

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Attack of the Crab Monsters

Attack of the Crab Monsters

1957
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fresh Guacamole

Fresh Guacamole

2012
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Hannibal Rising

Hannibal Rising

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
The Cabinet of Dr. Caligari

The Cabinet of Dr. Caligari

1920
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Mud

Mud

2012
×
★★★★
Edit this entry  
15
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Saw 3D

Saw 3D

2010
×
★★
Read prior review Edit this entry  
13
Four More Years

Four More Years

2010
×
★★
Edit this entry  
13
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★★
Edit this entry  
10
War of the Worlds

War of the Worlds

2005
×
★★½
Edit this entry  
09
Deep Blue Sea

Deep Blue Sea

1999
×
★★½
Edit this entry  
08
Feast III: The Happy Finish

Feast III: The Happy Finish

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Package

The Package

2013
×
★★
Edit this entry  
07
Mandela: Long Walk to Freedom

Mandela: Long Walk to Freedom

2013
×
★★★
Edit this entry  
06
Bad Boys

Bad Boys

1983
×
★★★½
Edit this entry  
05
Transformers

Transformers

2007
×
★★½
Edit this entry  
04
Johnny English Reborn

Johnny English Reborn

2011
×
★½
Edit this entry  
03
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Together

Together

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Making a Living

Making a Living

1914
×
★½
Edit this entry  
01
Shed No Tears

Shed No Tears

2013
×
★★★½
Edit this entry