Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Mystery, Alaska

Mystery, Alaska

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Red 11

Red 11

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Coming to America

Coming to America

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Escape from L.A.

Escape from L.A.

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Le Samouraï

Le Samouraï

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ninja

Ninja

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Wrong Move

Wrong Move

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Cop Land

Cop Land

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Air Force One

Air Force One

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Extreme Prejudice

Extreme Prejudice

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Streetcar Named Desire

A Streetcar Named Desire

1951
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
School Under Siege

School Under Siege

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Children of the Corn: Revelation

Children of the Corn: Revelation

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Running Scared

Running Scared

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
All of Us Strangers

All of Us Strangers

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Aquaman and the Lost Kingdom

Aquaman and the Lost Kingdom

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Speed

Speed

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Village of Roses

The Village of Roses

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Scarlet Claw

The Scarlet Claw

1944
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Shrek the Third

Shrek the Third

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Eddie Murphy Raw

Eddie Murphy Raw

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Machete Kills

Machete Kills

2013
×
Read the review Edit this entry  
06
The Last Journey

The Last Journey

2024
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
American Graffiti

American Graffiti

1973
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
When the Walnut Leaves Turn Yellow

When the Walnut Leaves Turn Yellow

2024
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Quiet Migration

The Quiet Migration

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Woman of...

Woman of...

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Man on the Roof

Man on the Roof

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Club Zero

Club Zero

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Solitude

Solitude

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Smoke Sauna Sisterhood

Smoke Sauna Sisterhood

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Afire

Afire

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Leaving Jesus

Leaving Jesus

2024
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Zone of Interest

The Zone of Interest

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Here

Here

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Handling the Undead

Handling the Undead

2024
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Real Job

A Real Job

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Saw X

Saw X

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Mask

The Mask

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Land of Plenty

Land of Plenty

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Meg 2: The Trench

Meg 2: The Trench

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Plane

Plane

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
After Work

After Work

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Creator

The Creator

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Cranes Are Flying

The Cranes Are Flying

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Priscilla

Priscilla

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★★
Read the review Edit this entry