• Elvis

    ★★½

  • Jurassic World Dominion

    ★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Hatching

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Don't Breathe 2

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Old

    ½

  • Pig

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★½

  • The Little Things

    ★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Zola

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★★★

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

  • Swallow

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★½

  • Honey Boy

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • Halloween

    ★★

  • Widows

    ★★★

  • Suspiria

    ★★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • A Simple Favor

    ★★★

  • Roma

    ★★★★