Sort by

Omar! has logged 30 entries for films during August 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Angst

Angst

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Star Trek

Star Trek

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Death Note

Death Note

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Student

The Student

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Caché

Caché

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Black Snow

Black Snow

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
What Happened to Monday

What Happened to Monday

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Suburra

Suburra

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Big Eyes

Big Eyes

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Buried

Buried

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Mr. Nobody

Mr. Nobody

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Pontypool

Pontypool

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Consequences of Love

The Consequences of Love

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Graduation

Graduation

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Malena

Malena

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Antichrist

Antichrist

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Triangle

Triangle

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
John Wick

John Wick

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Double Indemnity

Double Indemnity

1944
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Pusher

Pusher

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Pretty in Pink

Pretty in Pink

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Notorious

Notorious

1946
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
A Streetcar Named Desire

A Streetcar Named Desire

1951
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Take Me

Take Me

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry