Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
High Score

High Score

2020
×
★★½
Edit this entry  
16
Reptile

Reptile

2023
×
★½
Edit this entry  
15
Rectangle: Deux Chansons de Jacno

Rectangle: Deux Chansons de Jacno

1980
×
★★★
Edit this entry  
13
A Murder at the End of the World

A Murder at the End of the World

2023
×
★★½
Edit this entry  
12
The Zone of Interest

The Zone of Interest

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
11
American Nightmare

American Nightmare

2024
×
★★★½
Edit this entry  
10
Flesh Will Surrender

Flesh Will Surrender

1947
×
★★★★
Edit this entry  
07
eXistenZ

eXistenZ

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Shaolin Temple

Shaolin Temple

1976
×
★★★½
Edit this entry  
02
Atari: Game Over

Atari: Game Over

2014
×
★★★½
Edit this entry  
02
The 36th Chamber of Shaolin

The 36th Chamber of Shaolin

1978
×
★★★★
Edit this entry  
01
May December

May December

2023
×
★★
Edit this entry  
29
Ferrari

Ferrari

2023
×
★★★
Edit this entry  
26
Epic Tails

Epic Tails

2022
×
★½
Edit this entry  
26
The King of Kong: A Fistful of Quarters

The King of Kong: A Fistful of Quarters

2007
×
★★★★
Edit this entry  
25
Five Fingers of Death

Five Fingers of Death

1972
×
★★★½
Edit this entry  
22
Wow!

Wow!

2023
×
Edit this entry  
20
Maestro

Maestro

2023
×
★★
Edit this entry  
18
Some Came Running

Some Came Running

1958
×
★★★★★
Edit this entry  
17
The French Connection

The French Connection

1971
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Raising Kratos

Raising Kratos

2019
×
★★
Edit this entry  
14
Grounded: Making The Last of Us

Grounded: Making The Last of Us

2013
×
★★★
Edit this entry  
14
Superman

Superman

1978
×
★★
Edit this entry  
13
Zazie dans le Métro

Zazie dans le Métro

1960
×
Edit this entry  
11
Red Island

Red Island

2023
×
★★★
Edit this entry  
07
Society of the Snow

Society of the Snow

2023
×
★★★
Edit this entry  
05
To Catch a Killer

To Catch a Killer

2023
×
★★★
Edit this entry  
04
Wonka

Wonka

2023
×
Edit this entry  
01
Migration

Migration

2023
×
★½
Edit this entry  
28
The Holdovers

The Holdovers

2023
×
★★★
Edit this entry  
26
Music and Lyrics

Music and Lyrics

2007
×
★★½
Edit this entry  
17
The Water

The Water

2022
×
★★★½
Edit this entry  
15
Typhoon Club

Typhoon Club

1985
×
★★★★
Edit this entry  
09
Crocodile Dundee

Crocodile Dundee

1986
×
★★
Edit this entry  
08
Tender Dracula

Tender Dracula

1974
×
½
Edit this entry  
06
The Beast Must Die

The Beast Must Die

1952
×
★★★
Edit this entry  
04
The Mortal Storm

The Mortal Storm

1940
×
★★★★
Edit this entry  
03
Empire of Light

Empire of Light

2022
×
★½
Edit this entry  
03
Chicken Run: Dawn of the Nugget

Chicken Run: Dawn of the Nugget

2023
×
★★★
Edit this entry  
30
Force of Evil

Force of Evil

1948
×
★★★½
Edit this entry  
26
One Fine Morning

One Fine Morning

2022
×
★★★
Edit this entry  
25
Bottoms

Bottoms

2023
×
★½
Edit this entry  
22
Tokyo Twilight

Tokyo Twilight

1957
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Junkyard Dog

Junkyard Dog

2023
×
★★★½
Edit this entry  
18
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Edit this entry  
16
Ken

Ken

1964
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Pleasure

Pleasure

2021
×
★★★
Edit this entry  
11
Space Jam

Space Jam

1996
×
½
Edit this entry  
11
Pearl

Pearl

2022
×
★½
Edit this entry  
10
Last Stop Larrimah: Murder Down Under

Last Stop Larrimah: Murder Down Under

2023
×
★★½
Edit this entry