Sort by
  • Ricardo and Painting

    ★★★

  • Chicken Run: Dawn of the Nugget

    ★★★

  • The Killer

    ★★

  • The Jungle Bunch: World Tour

  • Oppenheimer

    ★★★★

  • Barbie

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★½

  • Elemental

    ★★½

  • Anatomy of a Fall

    ★★★★

  • Chicken for Linda!

    ★★★★

  • The Goldman Case

    ★★★★

  • A Brighter Tomorrow

    ★★★

  • Bottoms

    ★½

  • Last Stop Larrimah: Murder Down Under

    ★★½

  • Junkyard Dog

    ★★★½

  • Empire of Light

    ★½

  • Pearl

    ★½

  • The Origin of Evil

    ★½

  • The Little Gang

    ★★★★

  • Grand Paris

    ★★★

  • Return to Seoul

    ★★★

  • Revoir Paris

    ★★★½

  • One Fine Morning

    ★★★

  • Brainwashed: Sex-Camera-Power

    ½

  • Pleasure

    ★★★

  • On the Rocks

    ★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★

  • Arrival

    ★★★½

  • Julieta

    ★★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★

  • Interstellar

    ★★★★★

  • Gone Girl

    ★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★

  • Her

    ★★★★

  • Django Unchained

    ★★★

  • Side by Side

    ★★★

  • Terror's Advocate

    ★★★★

  • Those Happy Days

  • To Paint or Make Love

    ★★★½

  • Lost in Translation

    ★★★★½

  • Jackie Brown

    ★★★★★

  • The Game

    ★★★

  • Space Jam

    ½

  • Before and After

    ★★★

  • Se7en

    ★★★½

  • True Lies

    ★★½

  • Pulp Fiction

  • Candyman

    ★★★½

  • Single White Female

    ★★½

  • Alien³

    ★★

  • Reversal of Fortune

    ★★★★

  • The Abyss

    ★★★½

  • Barfly

    ★★★★

  • Innerspace

  • Aliens

    ★★★★

  • Cheaters

    ★★★

  • Alien

    ★★★★½

  • The Deer Hunter

    ★★★★★

  • El diputado

    ★★★★

  • Koko: A Talking Gorilla

    ★★★

  • Hollywood Boulevard

    ★★½

  • Maîtresse

    ★★★½

  • Picnic at Hanging Rock

    ★★½

  • Mandingo

    ★★★★½

  • Somewhere Beyond Love

    ★★★★½

  • Lone Wolf and Cub: Sword of Vengeance

    ★★★

  • The Last Picture Show

    ★★★★

  • See No Evil

    ★★★½