Sort by

Xoch has logged 31 entries for films during January 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Obsession: Radical Islam's War Against the West

Obsession: Radical Islam's War Against the West

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
To the Sea

To the Sea

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
IRL

IRL

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Dawn

Dawn

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
He Took His Skin Off For Me

He Took His Skin Off For Me

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Daredevil

Daredevil

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Van Helsing

Van Helsing

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Birdemic: Shock and Terror

Birdemic: Shock and Terror

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Sucker Punch

Sucker Punch

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
M3LL155X

M3LL155X

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Signs

Signs

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Big Fish

Big Fish

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Lure

The Lure

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Patriots Day

Patriots Day

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Christine

Christine

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Possession

Possession

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
I Am a Hero

I Am a Hero

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The United States of Leland

The United States of Leland

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Imposter

The Imposter

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Logorama

Logorama

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry