Sort by

Xoch has logged 431 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Star Wars Holiday Special

The Star Wars Holiday Special

1978
×
Edit this entry  
27
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★
Edit this entry  
24
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Edit this entry  
24
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★★
Edit this entry  
22
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Saturation

Saturation

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Belle de Jour

Belle de Jour

1967
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Coda

Coda

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Run, Run

Run, Run

1965
×
★★★½
Edit this entry  
18
Ripples

Ripples

1967
×
★★½
Edit this entry  
17
The Duchess

The Duchess

2008
×
★★★
Edit this entry  
17
A Royal Affair

A Royal Affair

2012
×
★★★½
Edit this entry  
16
Billy Star

Billy Star

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
DumbLand

DumbLand

2002
×
Read the review Edit this entry  
15
Coda

Coda

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Moment in Love

A Moment in Love

1956
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Badlands

Badlands

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
All-American Trash

All-American Trash

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
27
No

No

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
27
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★
Edit this entry  
26
Led Zeppelin - The Song Remains the Same

Led Zeppelin - The Song Remains the Same

1976
×
★★★★½
Edit this entry  
26
The Beatles: Eight Days a Week - The Touring Years

The Beatles: Eight Days a Week - The Touring Years

2016
×
★★★½
Edit this entry  
25
My Week with Marilyn

My Week with Marilyn

2011
×
★★★
Edit this entry  
24
The Devil's Candy

The Devil's Candy

2015
×
★★★½
Edit this entry  
24
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Karate Kid

The Karate Kid

1984
×
★★★★
Edit this entry  
24
A Charlie Brown Thanksgiving

A Charlie Brown Thanksgiving

1973
×
★★★★
Edit this entry  
23
Birth

Birth

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
23
The Goonies

The Goonies

1985
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
22
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Joan Baez: How Sweet the Sound

Joan Baez: How Sweet the Sound

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Somewhere

Somewhere

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★★
Edit this entry  
04
The Boat That Rocked

The Boat That Rocked

2009
×
★★★★
Edit this entry  
22
Her

Her

2013
×
★★★★
Edit this entry  
20
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry