Sort by
  • The Whale

    ★★★★

  • Aftersun

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Jujutsu Kaisen 0

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★

  • Annette

    ★★★★★

  • The Queen's Gambit

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

  • On the Rocks

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Goldman v Silverman

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Anima

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • I Am Easy to Find

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

  • Us

    ★★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Art of Style: Jean Cocteau

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★★½

  • The Hug

  • Venom

    ★★★

  • Joni Mitchell - Both Sides Now - Live at the Isle of Wight Festival 1970

  • The Nightingale

    ★★★½

  • Vox Lux

    ★★★★

  • At Eternity's Gate

    ★★★★½

  • Roma

    ★★★★★

  • Sharp Objects

    ★★★★★

  • The Kissing Booth

  • Evil Genius

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Dude

  • 10x10

    ★★★½

  • For the Hungry Boy

    ★★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Mute

    ★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Shirkers

    ★★★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • The Tale

    ★★★★★

  • American Animals

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • The Open House

  • Saturation

    ★★★★½

  • Billy Star

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • The Problem with Apu

    ★★★★

  • Nathan for You: Finding Frances

    ★★★★★

  • WHAT DID JACK DO?

  • Coco

    ★★★★★

  • Joan Didion: The Center Will Not Hold

    ★★★★

  • Happy Death Day

  • Thor: Ragnarok

    ★★

  • Cake

  • Gerald's Game

    ★★★

  • Marrowbone

  • The Ritual

    ★★

  • I, Tonya

    ★★★★★