• The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

    ★★★★

  • Resident Evil: Infinite Darkness

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★½

  • Dante: A Replication

    ★★★½

  • Justice League Dark: Apokolips War

    ★★★½

  • Altered Carbon: Resleeved

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Ip Man 4: The Finale

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Dark Waters

    ★★★★

  • 21 Bridges

    ★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • Wonder Woman: Bloodlines

    ★★★

  • Rambo: Last Blood

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★½

  • The King

    ★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Angel Has Fallen

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Batman: Hush

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • Us

    ★★★★

  • Good Boys

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★

  • I Am Mother

    ★★★½

  • Serenity

    ★★

  • Reign of the Supermen

    ★★★½

  • Glass

    ★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★★

  • Creed II

    ★★★½

  • Bird Box

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★

  • Constantine: City of Demons - The Movie

    ★★★½

  • Venom

    ★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★½

  • Outlaw King

    ★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • The Death of Superman

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★

  • Teen Titans Go! To the Movies

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Tag

    ★★½

  • The Kissing Booth

    ★★

  • Arctic

    ★★★½