• Snow on tha Bluff

    Snow on tha Bluff

    ★★★★

    What gummo wish it was.

  • A Woman Under the Influence

    A Woman Under the Influence

    ★★★★

    I made my lover watch the last 40 mins with me, it deeply disturbed them…mission accomplished. Well done, Mr. Cassavettes.

  • Room 237

    Room 237

    ★★★

    Interesting enough, I like people who are this fanatic. I could see it with them but without them, eh

  • Gummo

    Gummo

    ★★

    I guess it’s cool and interesting to explore racist dumb hick life? Oh oh sorry… “midwestern culture” haha but um word yeah

  • Stroszek

    Stroszek

    ★★★★

    Surprisingly hilarious, tender and kinda weird lol. I wish we could’ve gotten into the complexity of Eva, a tad bit more, I don’t think it was all so cut and dry. But other than that, my old man’s was a G. shout him my favorite elderly on screen yet haha.

  • Beau Travail

    Beau Travail

    ★★★★★

    male ballerinas but one is just really  grumpy and envious of the new chick that has hatched

  • Passages

    Passages

    ★★★

    Editing: very good
    Tomas: super bad

  • Beau Is Afraid

    Beau Is Afraid

    ★★★½

    An exploration that goes on wayyyy too long lmao

  • The Little Mermaid

    The Little Mermaid

    ★★★★★

    I cried

  • Elvis

    Elvis

    pure shit

  • Antebellum

    Antebellum

    ★★★½

    I’m really not a big fan of slave movies (pls stop making them) but! I was pleasantly surprised by this film. A creative twist.

  • Strawberry Mansion

    Strawberry Mansion

    ★★★★

    Such a fun experience, i loved the picnic scene. And the fly lol.