Sort by
  • The Little Mermaid

    ★★★★★

  • Beau Is Afraid

    ★★★½

  • Past Lives

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★

  • Bones and All

    ★★★

  • Nope

    ★★★★

  • Elvis

  • Aftersun

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Lingui: The Sacred Bonds

    ★★★

  • Strawberry Mansion

    ★★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Antebellum

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Us

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★★

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Hereditary

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • Lady Macbeth

    ★★★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★★

  • Love

    ★★★★

  • Inside Out

    ★★★★★

  • Her

    ★★★★★

  • Black Swan

    ★★★★★

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★★

  • Mind Game

    ★★★★

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    ★★★★

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★★

  • Irreversible

    ★★★★

  • Requiem for a Dream

    ★★★★★

  • Yi Yi

    ★★★★

  • American Beauty

    ★★★★★

  • Forrest Gump

    ★★★★★

  • Pulp Fiction

    ★★★★★

  • The Silence of the Lambs

    ★★★★★

  • The Shining

    ★★★★

  • Taxi Driver

    ★★★★

  • Fantastic Planet

    ★★★★