Sort by
  • X

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Scream

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★

  • Dune

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Haunt

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • The House That Jack Built

    ★★★½

  • Climax

    ★★★★

  • The Strangers: Prey at Night

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • It

    ★★★

  • mother!

    ★★★★

  • Leatherface

    ★★

  • Dunkirk

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★★

  • Get Out

    ★★★½

  • A Silent Voice

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★★

  • Your Name.

    ★★★★

  • Raw

    ★★★

  • Terrifier

    ★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★

  • The Witch

    ★★★½

  • Interstellar

    ★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★

  • As Above, So Below

    ★★★

  • Twin Peaks: The Missing Pieces

    ★★★★

  • The Babadook

    ★★★★

  • Enemy

    ★★★★

  • Prisoners

    ★★★★

  • The Purge

    ★★★

  • The Great Gatsby

    ★★★½

  • Django Unchained

    ★★★★½

  • The Hunger Games

  • Project X

    ★★★

  • Drive

    ★★★★

  • Shutter Island

    ★★★★½

  • Enter the Void

    ★★★

  • Inglourious Basterds

    ★★★★

  • The Last House on the Left

    ★★½

  • The Curious Case of Benjamin Button

    ★★★★

  • Eden Lake

    ★★½

  • Wanted

    ★★★

  • Martyrs

    ★★★★½

  • Ratatouille

    ★★★★

  • No Country for Old Men

    ★★★★½

  • The Poughkeepsie Tapes

    ★★★½

  • Superbad

    ★★★

  • Zodiac

    ★★★★

  • The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning

    ★★½

  • Inland Empire

    ★★★

  • Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

    ★★★½

  • The Hills Have Eyes

    ★★★

  • V for Vendetta

    ★★★★

  • The Devil's Rejects

    ★★½

  • Robots

    ★★★

  • Spider-Man 2

  • Shrek 2

    ★★★★

  • The Making of: Mulholland Drive

    ★★★★★

  • Shaun of the Dead

    ★★★

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    ★★★★