Sort by

Xavier has logged 425 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Magic Mike

Magic Mike

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Juno

Juno

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Bad Boys II

Bad Boys II

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
The Whale

The Whale

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★★
Edit this entry  
24
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★
Edit this entry  
24
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Amsterdam

Amsterdam

2022
×
★½
Edit this entry  
22
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Black Adam

Black Adam

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Disenchanted

Disenchanted

2022
×
★★★½
Edit this entry  
14
Spirited

Spirited

2022
×
★★★
Edit this entry  
12
Spoiler Alert

Spoiler Alert

2022
×
★★★
Edit this entry  
11
Empire of Light

Empire of Light

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Something from Tiffany's

Something from Tiffany's

2022
×
★★★
Edit this entry  
08
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Fifty Shades Darker

Fifty Shades Darker

2017
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
05
The Bad Guys

The Bad Guys

2022
×
★★★★
Edit this entry  
04
Fifty Shades of Grey

Fifty Shades of Grey

2015
×
★★
Read prior review Edit this entry  
02
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★
Edit this entry  
01
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Strange World

Strange World

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Widows

Widows

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Saw IV

Saw IV

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The Woman King

The Woman King

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
21
X

X

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Bros

Bros

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
The Good Nurse

The Good Nurse

2022
×
★★★½
Edit this entry  
17
Terrifier 2

Terrifier 2

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry