Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Candyman

Candyman

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Saw X

Saw X

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
It Lives Inside

It Lives Inside

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Operation Fortune: Ruse de Guerre

Operation Fortune: Ruse de Guerre

2023
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Past Lives

Past Lives

2023
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Snatch

Snatch

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Revenge

Revenge

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★½
Edit this entry  
22
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★
Read prior review Edit this entry  
22
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
No One Will Save You

No One Will Save You

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Expend4bles

Expend4bles

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Cobweb

Cobweb

2023
×
★★★½
Edit this entry  
15
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Joy Ride

Joy Ride

2023
×
★★★★
Edit this entry  
13
A Haunting in Venice

A Haunting in Venice

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
47 Meters Down: Uncaged

47 Meters Down: Uncaged

2019
×
Read prior review Edit this entry  
10
Safe

Safe

2012
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
To Wong Foo, Thanks for Everything! Julie Newmar

To Wong Foo, Thanks for Everything! Julie Newmar

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
06
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

2006
×
★½
Edit this entry  
04
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Gamer

Gamer

2009
×
★★
Edit this entry  
03
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Ring

The Ring

2002
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
The Equalizer 3

The Equalizer 3

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Red Eye

Red Eye

2005
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
The Strangers

The Strangers

2008
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Past Lives

Past Lives

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The House Bunny

The House Bunny

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Retribution

Retribution

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Drop Dead Gorgeous

Drop Dead Gorgeous

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bring It On

Bring It On

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Homefront

Homefront

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
What's Your Number?

What's Your Number?

2011
×
★★★½
Edit this entry  
20
Red, White & Royal Blue

Red, White & Royal Blue

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Passages

Passages

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
From Paris with Love

From Paris with Love

2010
×
★★½
Edit this entry  
17
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Falling Down

Falling Down

1993
×
★★★½
Edit this entry  
16
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Saw II

Saw II

2005
×
★★★
Edit this entry  
15
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Red, White & Royal Blue

Red, White & Royal Blue

2023
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry