• The Santa Clause

    ★½

  • His First Cigar

    ★★½

  • Superflat Monogram

    ★★★

  • Belle

    ★★★½

  • A Room in Town

    ★★★

  • For Your Eyes Only

    ★★★½

  • Quantum of Solace

    ★★★½

  • Octopussy

    ★★★½

  • Man with a Movie Camera

    ★★★★

  • On the Waterfront

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • La Haine

    ★★★★

  • 8½

    ★★★★★

  • Magnificent Obsession

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★½

  • House of Gucci

    ★★★½

  • A Hard Day's Night

    ★★★★★

  • Orpheus

    ★★★½