Sort by

whoevenknows💐 has logged 26 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
My Bloody Valentine

My Bloody Valentine

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Abyss

The Abyss

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Blade II

Blade II

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Lord of the Rings

The Lord of the Rings

1978
×
★★★½
Edit this entry  
20
Beavis and Butt-Head Do America

Beavis and Butt-Head Do America

1996
×
★★★
Edit this entry  
20
Titus

Titus

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Cleopatra

Cleopatra

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Deluge

Deluge

1933
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Captain Blood

Captain Blood

1935
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Octopussy

Octopussy

1983
×
★★★
Edit this entry  
16
Phantasm

Phantasm

1979
×
★★★½
Edit this entry  
16
Deliverance

Deliverance

1972
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Bride of Frankenstein

The Bride of Frankenstein

1935
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Kiss Before the Mirror

The Kiss Before the Mirror

1933
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Cell

The Cell

2000
×
★★★
Edit this entry  
13
Papillon

Papillon

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Barefoot Contessa

The Barefoot Contessa

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Thunderball

Thunderball

1965
×
★★★
Edit this entry  
11
The Phantom of the Opera

The Phantom of the Opera

1925
×
★★★½
Edit this entry  
10
Frankenstein

Frankenstein

1931
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Scarface

Scarface

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
CKY

CKY

1999
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
CKY2K

CKY2K

2000
×
★★★★
Edit this entry