• No Time to Die

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Old

    ★★½

  • Worlds

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ½

  • Annette

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • Army of the Dead

    ★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★½

  • Save Ralph

    ½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★½

  • Us Again

    ★★★

  • Cherry

    ½

  • Boss Level

    ★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★

  • Malcolm & Marie

    ½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • Long Toast

    ½

  • Wonder Woman 1984

  • A Recipe for Seduction

    ★★★

  • Dr. Seuss' The Grinch Musical

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • The Prom

    ★½

  • Happiest Season

  • Hillbilly Elegy

    ½

  • Mank

    ★★★★½

  • OPAL

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • Shithouse

    ★★★

  • Soul

    ★★½

  • World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • Red Post on Escher Street

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ½

  • Another Round

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★½

  • Still Processing

    ★★★★

  • Nomadland

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★

  • The Boss Baby: Get That Baby!

    ★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★

  • Tenet

    ½

  • After We Collided

    ½

  • Work It

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • The Old Guard

    ★½

  • Hamilton

    ½

  • Da 5 Bloods

    ★½

  • Artemis Fowl

  • I May Destroy You

    ★★★

  • Scoob!

  • Rhubarb

    ½

  • Normal People

    ★½

  • The Willoughbys

    ★½

  • Smiling Friends

    ★★★½

  • Trolls World Tour

    ★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★

  • Days

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★

  • Onward

    ★★

  • The Father

    ★★½

  • Disclosure

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Promising Young Woman

    ½