Sort by

Wyatt Wu has logged 121 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
Read the review Edit this entry  
29
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Cats

Cats

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Tale of the Princess Kaguya

The Tale of the Princess Kaguya

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★½
Edit this entry  
16
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
True Grit

True Grit

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Her

Her

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Klaus

Klaus

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
Read the review Edit this entry  
19
Krampus

Krampus

2015
×
Read the review Edit this entry  
18
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Laura

Laura

1944
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Apollo 11

Apollo 11

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Irishman

The Irishman

2019
×
Read the review Edit this entry  
09
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
Read the review Edit this entry  
03
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Wanted

Wanted

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
50/50

50/50

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
Edit this entry  
07
American Factory

American Factory

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Late Night

Late Night

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry