Sort by
  • Babylon

    ★★½

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★

  • The Fabelmans

    ★★★½

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★½

  • Nope

    ★★★½

  • Bullet Train

    ★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • Fire Island

    ★★½

  • The Bob's Burgers Movie

  • Decision to Leave

    ★★★★

  • Girl Talk

  • The Lost City

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • Free Chol Soo Lee

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Single All the Way

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★½

  • The Princess Switch 3: Romancing the Star

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Love Hard

    ★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Robin Robin

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • My Little Pony: A New Generation

  • Attica

    ★★★½

  • Lead Me Home

  • Spencer

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★½

  • After Yang

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Luca

    ★★★½

  • The Queen of Basketball

  • In the Heights

    ★★★★

  • Three Songs for Benazir

  • Bo Burnham: Inside

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Stowaway

    ★★★½

  • Arlo the Alligator Boy

    ★★★½

  • Thunder Force

    ★★

  • Bad Trip

    ★★★

  • Eagles

  • WeWork: or The Making and Breaking of a $47 Billion Unicorn

    ★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Moxie

    ★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★½

  • Space Sweepers

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Passing

    ★★★

  • CODA

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • Flee

    ★★★★½

  • In the Same Breath

    ★★★½

  • Wish Dragon

    ★★½

  • Outside the Wire

    ★★

  • Death to 2020

    ★★★