Sort by

wyatto has logged 35 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Waking Life

Waking Life

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
One Piece: Stampede

One Piece: Stampede

2019
×
Read the review Edit this entry  
25
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Belfast

Belfast

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Seven Samurai

Seven Samurai

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
Read the review Edit this entry  
20
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
Old

Old

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Snake Eyes: G.I. Joe Origins

Snake Eyes: G.I. Joe Origins

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ma

Ma

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
American Movie

American Movie

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Minari

Minari

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Tooth Fairy

Tooth Fairy

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Nausicaä of the Valley of the Wind

Nausicaä of the Valley of the Wind

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mulan

Mulan

1998
×
Read the review Edit this entry  
02
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry