Sort by

WyMan has logged 404 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Tully

Tully

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
Footloose

Footloose

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★
Edit this entry  
15
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
Colossal

Colossal

2016
×
★★½
Edit this entry  
14
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★½
Edit this entry  
12
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
08
The Electrical Life of Louis Wain

The Electrical Life of Louis Wain

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Half Nelson

Half Nelson

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Edit this entry  
05
August: Osage County

August: Osage County

2013
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★
Edit this entry  
03
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Enough Said

Enough Said

2013
×
★★★
Edit this entry  
01
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dan in Real Life

Dan in Real Life

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
It's Complicated

It's Complicated

2009
×
★★★½
Edit this entry  
29
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Office Space

Office Space

1999
×
★★★
Edit this entry  
25
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Belfast

Belfast

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
21
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Life As We Know It

Life As We Know It

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Hard Eight

Hard Eight

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Waiting for

Waiting for "Superman"

2010
×
★★★½
Edit this entry  
15
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Notebook

The Notebook

2004
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Way Way Back

The Way Way Back

2013
×
★★★
Edit this entry  
11
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★
Edit this entry  
09
Begin Again

Begin Again

2013
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry