Sort by
  • Stutz

  • Entergalactic

  • Cyberpunk: Edgerunners

  • Wendell & Wild

  • See How They Run

  • The Woman King

  • Blonde

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Don't Worry Darling

  • Pearl

  • The Wonder

    ★★★½

  • Prey

  • Nope

  • Where the Crawdads Sing

  • Bullet Train

    ★★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Lightyear

  • Bo Burnham: The Inside Outtakes

  • Obi-Wan Kenobi

  • Elvis

  • Moonage Daydream

  • Crimes of the Future

  • Triangle of Sadness

    ★★★★½

  • Three Thousand Years of Longing

  • George Carlin's American Dream

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Moon Knight

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

  • RRR

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • X

  • I Love My Dad

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★

  • Cha Cha Real Smooth

  • The House

    ★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Being the Ricardos

  • The King's Man

    ½

  • Don't Look Up

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★

  • West Side Story

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Sing 2

  • Swan Song

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

  • House of Gucci

  • Red Notice

  • Eternals

  • Encanto

  • Robin Robin

  • Ghostbusters: Afterlife

  • The Harder They Fall

  • The Addams Family 2

  • No Time to Die

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • Birds of Paradise

  • Squid Game

  • Venom: Let There Be Carnage

  • The Humans

    ★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

  • The Last Duel

  • The Guilty

  • Old Henry

  • Sundown

    ★★