• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • Psycho

  • Moon Knight

  • X

    ★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Fresh

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • The Hand of God: Through the Eyes of Sorrentino

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • Champions

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★½

  • Hawkeye

  • Sing 2

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • The Audition

  • Robin Robin

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • The Death of David Cronenberg

  • Yuni

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★

  • Scenes from a Marriage

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • The Hand of God

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★½

  • Belfast

    ★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

    ★★★½

  • Vortex

    ★★★★

  • Memoria

    ★★★★

  • In Front of Your Face

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • A Hero

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • Bergman Island

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • Compartment No. 6

    ★★★★

  • Hit the Road

    ★★★★

  • The Souvenir: Part II

    ★★★½

  • After Yang

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Annette

    ★★★★

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

  • Bo Burnham: Inside

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Mare of Easttown

  • Save Ralph

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Petite Maman

    ★★★½

  • Mass

    ★★★★

  • CODA

    ★★★½