wren has logged 74 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
The Butterfly Effect

The Butterfly Effect

2004
×
★★★
Edit this entry  
19
Memento

Memento

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Cruella

Cruella

2021
×
★★½
Edit this entry  
14
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★
Edit this entry  
11
Heathers

Heathers

1989
×
★★★½
Edit this entry  
10
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1956
×
★★★
Edit this entry  
17
Arsenic and Old Lace

Arsenic and Old Lace

1944
×
Edit this entry  
12
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Edit this entry  
11
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★½
Edit this entry  
09
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Brand New Cherry Flavor

Brand New Cherry Flavor

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bring It On

Bring It On

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Edit this entry  
17
John Dies at the End

John Dies at the End

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Paprika

Paprika

2006
×
★★★★
Edit this entry  
13
Odd Thomas

Odd Thomas

2013
×
★★★★
Edit this entry  
10
D.E.B.S.

D.E.B.S.

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★½
Edit this entry  
05
Ponyo

Ponyo

2008
×
Edit this entry  
04
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
Edit this entry  
25
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
19
North by Northwest

North by Northwest

1959
×
Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
★★★½
Edit this entry  
11
Black Widow

Black Widow

2021
×
Edit this entry  
09
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Monsters vs Aliens

Monsters vs Aliens

2009
×
Edit this entry  
07
Loki

Loki

2021
×
Edit this entry  
06
Reign of Fire

Reign of Fire

2002
×
Edit this entry  
06
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
Edit this entry  
05
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
Edit this entry  
30
Loki

Loki

2021
×
Edit this entry  
28
Luca

Luca

2021
×
Edit this entry  
26
Sleepless in Seattle

Sleepless in Seattle

1993
×
Edit this entry  
26
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
Edit this entry  
23
Loki

Loki

2021
×
Edit this entry  
22
Ghost World

Ghost World

2001
×
Edit this entry  
21
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
Edit this entry  
19
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
Edit this entry  
17
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
Edit this entry  
16
Loki

Loki

2021
×
Edit this entry  
14
Election

Election

1999
×
Edit this entry  
14
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
Edit this entry  
14
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
Read the review Edit this entry  
11
Loki

Loki

2021
×
Edit this entry  
10
Whisper of the Heart

Whisper of the Heart

1995
×
Edit this entry  
03
Mysterious Skin

Mysterious Skin

2004
×
Edit this entry