• Squid Game

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Brand New Cherry Flavor

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★½

  • Black Widow

  • Fear Street: 1994

    ★½

  • Luca

  • Loki

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

  • Cruella

    ★★½

  • Army of the Dead

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Mare of Easttown

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★★

  • Cherry

  • To All the Boys: Always and Forever

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • WandaVision

  • Wonder Woman 1984

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • The Queen's Gambit

  • Soul

  • The Haunting of Bly Manor

  • The Trial of the Chicago 7

  • Enola Holmes

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

  • Tenet

    ★★★★

  • The Kissing Booth 2

  • The Half of It

  • My Octopus Teacher

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★½

  • All the Bright Places

  • Onward

  • Emma.

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Little Women

  • Jumanji: The Next Level

  • 1917

  • Terminator: Dark Fate

  • Maleficent: Mistress of Evil

  • Jojo Rabbit

  • Synchronic

    ★★½

  • Knives Out

  • Hustlers

  • The Platform

  • The Personal History of David Copperfield

  • It Chapter Two

  • Vivarium

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

  • Men in Black: International

  • When They See Us

  • Murder Mystery

  • Parasite

  • Aladdin

  • Yesterday

  • Pokémon Detective Pikachu

  • Avengers: Endgame

  • Someone Great

  • Shazam!

  • Us

  • Booksmart

  • Yes, God, Yes

  • Captain Marvel

  • The Lego Movie 2: The Second Part

  • Glass