• Split

    ★★★★★

  • Lion

    ★★★★★

  • Hacksaw Ridge

    ★★★★★

  • Now You See Me 2

    ★★★★★

  • The Salesman

    ★★★★½

  • Room

    ★★★★★

  • Bajrangi Bhaijaan

    ★★★★★

  • Interstellar

    ★★★★★

  • Still Alice

    ★★★★½

  • Her

  • Enemy

  • Prisoners

    ★★★★★

  • Gravity

    ★★★★★

  • Now You See Me

    ★★★★★

  • Amour

    ★★★★

  • The Intouchables

    ★★★★★

  • The Hidden Face

    ★★★★★

  • The Skin I Live In

  • The Help

    ★★★★★

  • A Lonely Place to Die

    ★★★★★

  • Jane Eyre

  • A Separation

  • 127 Hours

    ★★★★½

  • Julia's Eyes

  • The King's Speech

    ★★★★★

  • Incendies

    ★★★★★

  • Black Swan

  • My Name Is Khan

  • Frozen

    ★★★★★

  • The Book of Eli

    ★★★½

  • The Road

  • Orphan

  • Agora

    ★★★

  • Angels & Demons

  • The Curious Case of Benjamin Button

    ★★★★★

  • La Maison en Petits Cubes

    ★★★★★

  • Into the Wild

    ★★★★★

  • United 93

    ★★★★½

  • Pride & Prejudice

    ★★★★★

  • The Hours

    ★★★★★

  • A Beautiful Mind

  • Hannibal

  • In the Mood for Love

    ★★

  • Alien