• Lion

    Lion

    ★★★★½

    Zeker geen perfecte film maar wat een verhaal! Heel aangrijpend en schitterend geacteerd

  • Bodied

    Bodied

    ★★½

    (+)
    Zeer leuke 'inkijk' in rap battle scene, lijkt geloofwaardiger dan 8mile
    Heel goede rap battles, best intens naar einde toe

    (-)
    Slecht geacteerd
    Lijkt alsof film zichzelf niet serieus neemt
    Thema van racisme en cultural appropriation wordt te vaak, te obvious door je strot geramd (show, don't tell)

  • In the Name of the Father

    In the Name of the Father

    ★★★★

    Zeeeeeeeeeer goede biopic over rechtsmisbruik en The Troubles!

  • Master and Commander: The Far Side of the World

    Master and Commander: The Far Side of the World

    ★★★½

    (+)
    Spannende avonturenfilm
    Leuke, sympathieke personages
    Oorlog van ander standpunt, eens op zee
    Russell Crowe = Baas

    (-)
    Voelt redelijk Amerikaans aan
    Té idealistisch, (bijna) allemaal goede vriendjes die strijden voor één gezamenlijk doel
    No offense maar Max Pirkis (Blakely) is een irritant kutventje, net zoals in Rome

  • The Green Knight

    The Green Knight

    ★★★½

    (+)
    Heeeel mooi gemaakt, wss must see in cinema
    Dev Patel bewijst zijn klasse
    Zeer goede score

    (-)
    Beetje traag soms, mist een zekere flow, begint en eindigt sterk maar zwakt wat af in het midden
    Niet bekijken als je al moe bent, mist bij moment spanning om het boeiend te houden

  • The Suicide Squad

    The Suicide Squad

    ★★★

    (+)
    Stilistisch gemaakt
    Veel humor
    Over de top actie en gore
    Coole personages en cast

    (-)
    Saaier dan verwacht
    Heel raar en houterig gemonteerd, film komt nooit in een échte flow

  • (500) Days of Summer

    (500) Days of Summer

    ★★★

    (+)
    Luchtige, leuke film
    Heel leuke soundtrack
    Kort

    (-)
    Oppervlakkig
    Gordon Levit's personage is echt een wanker (dus ook wel goed geacteerd)
    Zoey Deschannel* is de vrouwelijke Ryan Gosling en heeft geen expressie.

  • The Skin I Live In

    The Skin I Live In

    ★★★½

    (+)
    Mooi en stilistisch gebracht (typisch Almovodar)
    Zeer goede score
    Orgineel verhaal
    Beetje fucked up, spannend/raar genoeg om te blijven intrigeren

    (-)
    Laatste deel is redelijk zwak, kon sterker eindigen
    Wss de bedoeling maar Banderas acteert redelijk 'saai'
    Sleept niet helemaal mee

  • CODA

    CODA

    ★★★★

    (+)
    Scheune muziek
    Orgineel verhaal
    Heel krachtige momenten, vooral bij schoolconcert Ruby
    Emotioneel, maar niet sentimenteel
    Heel overtuigend geacteerd

    (-)
    Ondanks orgineel verhaal is aanpak niet zo speciaal, standaard Amerikaans
    Billy Bob Thornton's personage kon wat minder cliché

  • Unhinged

    Unhinged

    ★★½

    (+)
    Entertainend
    Goede, gory actie
    Russel Crowe speelt ongenuanceerde maar coole bad guy
    Kort

    (-)
    Had nog kwartier korter gekund
    Totaal ongeloofwaardig
    Saai middenstuk

    => Vermakelijke no-brainer

  • Antebellum

    Antebellum

    ★★★

    (+)
    Goede film
    Orginele insteek
    Relevant onderwerp
    Janelle Monaé 😍

    (-)
    Iets te lang, beetje saai met momenten
    Te weinig diepgang (meer background over villain zou gepast zijn ipv een diner met vriendinnen)