• Lion

    ★★★★½

  • Lost in Translation

    ★★★★

  • Bodied

    ★★½

  • The Breadwinner

    ★★★½

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★★

  • In the Name of the Father

    ★★★★

  • Master and Commander: The Far Side of the World

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • (500) Days of Summer

    ★★★

  • The Skin I Live In

    ★★★½

  • CODA

    ★★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★½

  • All the Money in the World

    ★★★

  • Schindler's List

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★½

  • John Wick

    ★★★½