• The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • CODA

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Antebellum

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Tenet

    ★★★½

  • Unhinged

    ★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • 1917

    ★★★

  • Watchmen

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Dark Phoenix

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • Les Misérables

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Shazam!

    ★★★

  • The Highwaymen

    ★★★

  • The Professor and the Madman

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★½

  • Vice

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Aquaman

    ★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★½

  • Stan & Ollie

    ★★★½

  • Cold War

    ★★★★

  • Love, Simon

    ★★★

  • All the Money in the World

    ★★★

  • Paddington 2

    ★★★★

  • Justice League

    ★★½

  • Coco

    ★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • The Breadwinner

    ★★★½

  • Bodied

    ★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★

  • Dunkirk

    ★★½

  • Baby Driver

    ★★★

  • Get Out

    ★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★

  • The Lost City of Z

    ★★★

  • Lion

    ★★★★½

  • Arrival

    ★★★★

  • La La Land

    ★★½

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

    ★★★½

  • Captain America: Civil War

    ★★★★

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★★

  • Sing Street

    ★★★★

  • Swiss Army Man

    ★★★★

  • The Man from U.N.C.L.E.

    ★★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★½

  • Interstellar

    ★★★★

  • John Wick

    ★★★½

  • Gone Girl

    ★★★★

  • Predestination

    ★★★★

  • I Origins

    ★★★