Sort by

wosko has logged 415 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Yes Man

Yes Man

2008
×
★★½
Edit this entry  
31
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
31
The Taking of Pelham One Two Three

The Taking of Pelham One Two Three

1974
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
Lean on Pete

Lean on Pete

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
Holmes & Watson

Holmes & Watson

2018
×
★½
Edit this entry  
29
Beirut

Beirut

2018
×
★★★
Edit this entry  
27
Krisha

Krisha

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Cuban Fury

Cuban Fury

2014
×
★★½
Edit this entry  
27
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
27
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
Music and Lyrics

Music and Lyrics

2007
×
★★★
Edit this entry  
26
The Woman in Red

The Woman in Red

1984
×
★★★
Edit this entry  
26
Walking Tall

Walking Tall

1973
×
★★½
Edit this entry  
26
Four Weddings and a Funeral

Four Weddings and a Funeral

1994
×
★★★
Edit this entry  
24
The Waterboy

The Waterboy

1998
×
★★★
Edit this entry  
24
Chico & Rita

Chico & Rita

2010
×
★★★½
Edit this entry  
24
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Jungle

Jungle

2017
×
★★★½
Edit this entry  
23
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★
Edit this entry  
22
Fun with Dick and Jane

Fun with Dick and Jane

2005
×
★★
Edit this entry  
22
Unsane

Unsane

2018
×
★★★½
Edit this entry  
22
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★
Edit this entry  
19
Stasis

Stasis

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Terminator Salvation

Terminator Salvation

2009
×
★★½
Edit this entry  
17
Alejandro Sanz: What I Was Is What I Am

Alejandro Sanz: What I Was Is What I Am

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
Incoming

Incoming

2018
×
Edit this entry  
16
Salvador

Salvador

1986
×
★★★★
Edit this entry  
15
Just Go with It

Just Go with It

2011
×
★★★
Edit this entry  
15
Güeros

Güeros

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★★
Edit this entry  
11
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Cargo

Cargo

2009
×
★★★
Edit this entry  
09
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★
Edit this entry  
07
Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
06
John Leguizamo's Latin History for Morons

John Leguizamo's Latin History for Morons

2018
×
★★★★
Edit this entry  
04
Dirty Harry

Dirty Harry

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Last Action Hero

Last Action Hero

1993
×
★★★★
Edit this entry  
02
Jefe

Jefe

2018
×
★★★
Edit this entry  
02
The Cable Guy

The Cable Guy

1996
×
★★★½
Edit this entry  
02
Badlands

Badlands

1973
×
★★★★
Edit this entry  
01
Aftermath

Aftermath

2017
×
★★★
Edit this entry  
01
The Tribe

The Tribe

2018
×
★★★★
Edit this entry  
01
Left Behind

Left Behind

2014
×
Edit this entry  
01
Night Moves

Night Moves

1975
×
★★★½
Edit this entry  
01
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Terminator 3: Rise of the Machines

Terminator 3: Rise of the Machines

2003
×
★★½
Edit this entry  
26
Joe

Joe

2013
×
★★★½
Edit this entry