Sort by

₳ⱠØⱠ has logged 20 entries for films during April 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Don Juan

Don Juan

1969
×
Edit this entry  
27
Opera No. 1

Opera No. 1

1994
×
Read the review Edit this entry  
25
M. Butterfly

M. Butterfly

1993
×
★★★
Edit this entry  
24
Gang of Four

Gang of Four

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Up, Down, Fragile

Up, Down, Fragile

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Cosmopolis

Cosmopolis

2012
×
★★
Edit this entry  
20
Eastern Promises

Eastern Promises

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Nest

The Nest

2013
×
Edit this entry  
18
Crimes of the Future

Crimes of the Future

1970
×
Read the review Edit this entry  
17
Shame

Shame

2011
×
★★★½
Edit this entry  
14
Faster, Pussycat! Kill! Kill!

Faster, Pussycat! Kill! Kill!

1965
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Demonlover

Demonlover

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Céline and Julie Go Boating

Céline and Julie Go Boating

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
La Cérémonie

La Cérémonie

1995
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Electra, My Love

Electra, My Love

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Sheba, Baby

Sheba, Baby

1975
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Cat o' Nine Tails

The Cat o' Nine Tails

1971
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Friday Foster

Friday Foster

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Baise-moi

Baise-moi

2000
×
Edit this entry